.

10 העובדות התזונתיות המפתיעות ביותר
 של שנת 2014 (שלא ידעת)


ע"י: ג'ניה רומסקי | 30.12 | מומחה לבטן שטוחה

 המאמר רשום בלשון נקבה אך כמובן מתייחסים גם לגברים שבינינו - שלא ישלחו לי עשרות הודעות אחרי זה, למה אני רושם רק לנשים :-) במשך השנים נצברו יותר ויותר מיתוסים שהלכו והפכו לנתיב שמעצב את חיינו, מאז יוצאים עוד ועוד מחקרים(עם תנאי בקרה ראויים) על אותם המיתוסים שנחצבו לנו בראש, העניין הוא...


שרוב המידע העדכני בכלל לא מגיע לקהל הרחב, למה? כי רוב אנשי המקצוע לא טורחים להתעדכן, לצערי... אז בואי נתעדכן:


החלטתי לעשות לך רשימה של 10 העבודות התזונתיות המפתיעות של שנת 2014, העבודות האלה שידרגו את אורח החיים שלך, ישרפו לך שומן מהמקומות הכי עיקשים, יעיפו את האנרגיה שלך למעלה ויהיה לך את הידע הכי עדכני ועוצמתי שקיים כרגע על פני כדור הארץ, נשמע לך ?

 


1. משקה של מיץ טבעי סחוט לא שונה בהרבה מקולה

האוץ... כשאני גיליתי את זה, כל ארוחת הבוקר נהרסה לי(ליומיים), אבל זו האמת. תראי, יצא לך לבדוק כמה סוכר יש בתוך המיצים הטבעיים האלה? נכון, אין שם תוספת סוכר לרוב ואין שם תוספות של חומרים משמרים(שוב, לרוב). אבל אני תמיד מחפש את האיזון בין בריא(ללא חומרים משמרים, מוצר שלא עבר עיבודים אגרסיבים וכו') לבין מרזה.


וכמויות הסוכר שיש לך במיצים הם מפחידים, לרוב בכוס 1 יש לך בין 6-15 כפיות סוכר(!!!) אז אולי הערכים הם בריאים... אבל זה למראית עין, כי כשהגוף שלך יצבור שומן, את ממש לא תהיי בריאה.

 

2. כולסטרול הוא חבר, לא אוייב!

שוב, אני שומע את הגירוד בראש שלך, מכאן. אבל באמת – כמו שאנחנו לא מאשימים את מכבי האש כששרפה פורצת אנחנו גם לא נאשים את הכולסטרול. ממש בגדול כי אני לא רוצה להיכנס לפרטים לא מעניינים, הכולסטרול "רץ" להציל את דפנות התא כשהם נפגעים, המון פעמים הכולסטרול כן עוזר, לפעמים, כשהמצב ממש חמור בחוסר יכולת, הכולסטרול נשאר ללא יכולת לעזור.

מה בעצם יוצר את המצב הנוראי הזה של פגיעה בדפנות התא? עודף פחמימות לאורך זמן, במצב כזה הכוסלרטול יעשה הכל על מנת להציל את המצב, אבל מה אם נציל אותו עוד לפני... ונקצץ את כמות הסוכרים והפחמימות שאנחנו מכניסים לגוף?

 

3. לאכול כל 3 שעות – זה פאסה

ההמלצה הזאת עדיין רצה בקרב האוכלוסייה, ומשום מה היא לא מרזה(ההמלצה, סטקדיש). אבל באמת, הרעיון מאחורי המיתוס הזה שאם נאכל כל 3 שעות אז הגוף שלנו יפרק טוב יותר את האוכל ולא יהיה רעב.

זו המלצה שגויה מהיסוד – שכן סותרת את הבסיס שלנו כבני האדם. אם נחזור לתזונת האדם הקדמון לרגע, הוא אכל כשהוא היה רעב, ורק אז. אכילה של כל 3 שעות גורמת לנו לחשוב על אוכל במשך כל היום ובנוסף יכולה להזיק מהסיבה הפשוטה שהיא יכולה להעורר את מנגנון הרעב לעיתים תכופות יותר. לרוב המכריע של האוכלוסייה אין טעם לאכול כל 3 שעות בשביל לרזות.

 

4. שומן לא עושה אותך שמן

שומן הרע היחידי הוא השומן טרנס או בעברית שומן מוקשה. זה השומן הכי גרוע שגורם להשמנה ומחלות באופן מהיר מאוד. שאר השמנים, כן גם השומן הרווי בריאים לנו ואנחנו זקוקים להם על מנת לשמור על בריאות תקינה וירידה נכונה ומבוקרת במשקל.

 

5. ביצים זו קפסולת זהב

לביצה יצא שם רע בגלל החלמון, שמכיל כמויות נחמדות של כולסטרול. אבל כמו שכבר אמרנו קודם אין בעיה עם כולסטרול, במיוחד לא כשהוא מגיע מתזונה חיצונית, הבעיה הגדולה היא עם ג'אנק פוד ומזונות שמכילים ים סוכר ופחמימות.

לביצה עשרות יתרונות(אולי אפילו מאות) ורובם נמצאים בחלמון. החלמון ידוע כתורם לשיפור הראיה, הוא מפוצץ וויטמינים ומינרלים ומכיל שמנים איכותיים. הלבן של הביצה זה סוג החלבון האיכותי ביותר שקיים על פני כדור הארץ.

חשוב: לא הייתי ממליץ לאכול יותר מ- 2 חלמונים ביום בזמן דיאטה, לא בגלל שהם לא בריאים אלה בגלל השומן שבהם. מבחינת החלבון, אין שום בעיה ואפשר לאכול כמה שרוצים.


6. בשר... הממ הממ

גילוי נאות, אני לא אוכל בשר בערך שנה... לא מטעמי בריאות כמובן אלא אידיאולוגיה, שכמו ששמת לב, אני ממעיט לדבר על זה. אבל אם נדבר בצורה קרה יותר, בשר זה מזון בריא ומומלץ. יש בו המון יתרונות בריאותיים שפשוט הכרחיים לתקינות התהליכים בגוף שלנו. מצד שני... אני לא אוכל את זה, אז יכול להיות שאני כבר לא תקין?

אני מנסה להשיג את היתרונות ממקורות אחרים כמו אגוזים, דגים ותוספי תזונה.


7. התקשרות היא סוג של תשקורת?

המון פעמים כשאנחנו רואים בטלוויזיה או שומעים ברדיו כל מיני מומחים למיניהם שלצערי לא טרחו להתעדכן כבר שנים במקרה הטוב... אותם האנשים משתמשים המון במושג מחקרים מצאו ש... זה נשמע מעולה, העניין הוא שבפעמים היחידות שהם כן מפנים לאותם מחקרים אפשר לראות שהמסקנות שאותם אנשי התקשרות מגיעים אליהן שונות לגמרי מהתוכן של המחקר.

זה כמעט תמיד נכון ב- 100% אותם אנשי התקשרות טועים ומטעים אנשים תמימים שרואים בהם כאנשים סמכותיים וכאלה שעשו את הבדיקות שלהם ולא מסתמכים על נחלת העבר. אז בבקשה ממך – כשתשמעי בפעם הבאה את X  מדבר בכזה ביטחון ונחרצות על נושא מסויים ומגבה את זה כל כמה דקות ב- "מחקרים מצאו ש..." תקחי את זה בעירבון מוגבל.

 

 

8. לספור קלוריות, נכון או לא?

אז המון מהגורואים יגידו לך שאין מה לספור קלוריות ושזה סתם מעיק והורס את התהליך, יש בזה משהו... מצד שני, במידה והגוף שלך שורף 1400 קלוריות ביום, ואת מכניסה 2000 קלוריות(המספרים הם לצורך הדוגמא בלבד), לא משנה עד כמה הן יהיו איכותיות הגוף שלך פשוט לא ירזה ולא ירד במשקל.

זה מאוד פשוט, כמו שאם עכשיו את תבזבזי 1000 שקל, ותכניסי 500 את תהיי במינוס של 500 שקלים, ולא משנה אם הכסף שנכנס יהיה הכי איכותי שיש. אז מה הפיתרון? מאוד פשוט... לספור קלוריות במשך שבוע, לראות איפה את עומדת מבחינת מספר הקלוריות, ולאחר מכן, פשוט לראות לפי "העין".

 

9. אימוני משקולות זה הדבר הכי טוב שקרה לך, אחרי בן/בת זוגך

גם פה יש סברה שאם נשים(במיוחד נשים) יתאמנו וירימו משקולות, אז הן יפתחו שרירים אימתניים ויהפכו לפופאי גדול שרירי ועם קול עבה. אגב, זו פנטזיה שגברים מנסים לממש במשך שנים... ואתן מדמיינות שזה יקרה לכן בחודשים או שבועות. אז בשפה עדינה, צאי מהסרט פופאי שלך! אין לך שום סיכוי לפתח מסת שריר כזאת שתראה לעין אם תרימי קצת(או הרבה) משקולות.

בשביל לפתח מסת שריר נדרשים המון פרמטרים, וזה כולל אכילה מרובה של קלוריות, ממש מרובה.
האם זה יכול להיות שאת תחטבי את האזורים שאת הכי רוצה שיראו אותם, תשרפי שומן מהמקומות הכי עיקשים, תעלי את קצב חילוף החומרים שלך ותחליקי לתוך הסקיני ג'ינס שלך רק אם תעשי אימוני משקולות? סיכוי גבוה שכן.

 

10. מזון אורגני זה בולשיט!

טוב קצת הגזמתי הפעם, אבל תקשיבי... זה שרשום על הקופסא שהמזון הוא מזון אורגני לא אומר שעכשיו אנחנו יכולים לזלול ממנו כאילו השתחררנו הרגע מכלא שאטה(או משהו כזה חח). כמו שאת כבר יודעת... חשוב מאוד שהמזון לא יהיה מפוצץ סוכר, המזון יכול להיות אורגני, טבעי, ללא גלוטן ועדיין לא בריא לך. את כבר יודעת איך לבדוק את זה, ורק אם תרמתי לזה... עשיתי את שלי!

 

לסיכום:
שנת 2014 הייתה שנה מדהימה, עם המון חידושים וגילויים בתחום המזון והכושר, שמחתי מאוד לעדכן אותך ולהתעדכן ביחד איתך. אני כאן כי חשוב לי שתהיי שלמה עם הגוף שלך בכלל והבטן שלך בפרט, ולא ע"י עבודה עצמית וקבלת המראה הנוכחי...

ועוד כל מיני קלישאות בולשיט כאלה ואחרות, אלא ע"י שינוי התזונה שלך בצורה שתתאים לך ותוספת אימונים קצרים ממוקדים והכי שורפי שומן שנוצרו אי פעם. 


נ.ב

יש לך מיתוסים שנראה לך שחייבים לנפץ גם אותם, מחכה לתגובה שלך, כאן למטה...
 

ג'ניה רומסקי,

מומחה לבטן שטוחה.


אולי יעניין אותך:

איך לעצור את הזדקנות העור, לרפא את המפרקים שלך, ליצור אנרגיה של גיל הנעורים, לתקן את מערכת העיכול  ולהרוג את שומן הבטן  שלך ומהר - קליק אחד קטן ממש כאן! 


נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.